Problém na optice odstraněn...

03.08. 2017

Vážení zákazníci,

již více než měsíc hledáme příčinu častých výpadků na naší optické síti. Třetinu optiky provozujeme na technologii Motorola a její centrální jednotka vypadává. Byl to pro nás velký problém, protože výrobce již ukončil podporu tohoto typu, a tak nám neposkytl dokumentaci ani radu, jak výpadkům předejít. Museli jsme vymyslet různá měření na mnoha místech a pomocí nich se nám dnes snad podařilo odhalit příčinu. Slavit budeme ale až za několik dní, až se vše potvrdí.

Většinu optické sítě provozujeme na technologii Huawei, která funguje už čtvrtým rokem zcela spolehlivě. Při prvních problémech s Motorolou jsme se rozhodli přesunout všechny zákazníky na Huawei, ale je to komplikované: přepojíme z Motoroly na Huawei najednou minimálně 30 zákazníků (kvůli vlastnostem optiky) a u všech 30 tak musíme vyměnit ve stejný den koncové zařízení. To se opravdu těžko domlouvá.

Kdybychom problémy s Motorolou nevyřešili, naplánujeme od září tyto hromadné výměny. Vše se dozvíte s předstihem a my se budeme snažit co nejméně narušit poskytování služeb a Vaše soukromí.

Věříme ale, že jsme problém s Motorolou odstranili. Je to jinak velmi kvalitní zařízení navržené pro největší operátory (vše má zdvojené). Minulý rok jsme spustili velký vývojový projekt, který má vyřešit výměnu centrální Motoroly se zachováním koncových jednotek v domácnostech. Pokud bude vše fungovat, odstavíme příští rok nepodporovanou Motorolu a vás se to vůbec nedotkne.

 

comments powered by Disqus